O mně

 

Vítejte na Karate-blogu!

Na těchto stránkách se zabývám všemi možnými tématy kolem karate, ať už je to historie, technika, nebo prostě postřehy z tréninku atd. Historii karate, vztahy mezi styly, vývoj toho všeho, co dnes cvičíme shledávám nesmírně zajímavými.

Tento blog vyjadřuje výhradně moje osobní názory a zkušenosti a není žádnou formou oficiálních stránek organizace Goju-ryu Bujutsukan. V mnohých článcích si tak neberu servítky a vyjadřuji se i k tématům, o kterých se v české/světové karate společnosti nerado mluví. Osobně si myslím, že k tomu, aby se člověk mohl skutečně v Japonsku a na Okinawě něco naučit, je zapotřebí velmi dobrá japonština. Některé články jsou proto zaměřeny i na tento jazyk.

Jmenuji se Jan Čech a okinawské Gódžú-rjú karate praktikuji od roku 2001. jan cechHned po svém příjezdu do Japonska jsem měl štěstí a našel dódžó senseie Kató Tomojuki, kde jsem již zůstal. Z celkového osmiletého pobytu v Japonsku se mi navíc podařilo být na rok přijat do domácnosti svého učitele, který nejen že do té doby takto nepřijal cizince, ale dokonce ani žádného japonského žáka.

Od roku 2010 vedu v Praze klub okinawského karate, kde se snažím předat toto umění každému, kdo o to má zájem.

Okinawa karate Praha: www.bujutsukan.cz

Facebook: www.facebook.com/Okinawa.Karate.Praha

 

Prosím nekopírujte zveřejněné články ani fotky bez souhlasu. Pokud byste měli zájem o další zveřejnění obsahu z tohoto blogu, ozvěte se nejdřív na info@bujutsukan.cz

 

Komentáře jsou uzavřeny.